Мережа автоматичного збору показань квартирних лічильників тепла та води

Система автоматичного збору та обліку показань квартирних лічильників тепла

Забезпечить доступ до поточних та архівних показань квартирного лічильника тепла з будь-якого пристрою з доступом в інтернет.

переваги для
власників лічильників

  • Покази лічильника тепла автоматично зчитуються, зберігаються та передаються теплопостачальній організації — немає необхідності у встановлений день знімати та передавати їх.
  • Ви завжди маєте доступ через інтернет до інформації про споживання тепла вашою квартирою.
  • Ви отримуєте on-line доступ до поточних та архівних показань лічильника для аналізу теплоспоживання.

переваги для
теплопостачальних організацій

  • Вам не доведеться збирати показання у мешканців або знімати їх самостійно вручну.
  • В будь-який момент ви можете відстежити споживання тепла кожної з квартир вашого будинку.
  • Для вас завжди доступні поточні та архівні дані щодо споживання тепла квартирами всього будинку.

які дані доступні в онлайн-інтерфейсі

В on-line інтерфейсі балансоутримувачу доступні дані по всіх квартирах підключених до системи диспетчеризації, а власнику квартири тільки за його лічильником:

Загальні дані - Інтерфейс програми онлайн доступу

Загальна інформація (тип і номер приладу, час останньої перевірки, наявність помилок у роботі приладу, час останнього отримання даних з приладу)

Поточні показання - Інтерфейс програми онлайн доступу

Поточні дані (накопичені значення теплової енергії, об'єму, часу напрацювання та часу простою; поточні значення теплової потужності, об'ємної витрати, температур на вході та виході з системи опалення).

Годинники - Інтерфейс програми онлайн доступу

Годинні дані виводяться у табличній формі, а також у вигляді графіка (про споживання тепла за кожну годину, середньогодинна витрата теплоносія, температура на вході та виході з системи, час простою та час напрацювання).

Добові дані - Інтерфейс програми онлайн доступу

Добові дані виводяться у табличній формі, а також у вигляді графіка (про споживання тепла за кожну добу, середньодобова витрата теплоносія, температура на вході та виході з системи, час простою та час напрацювання).

Місячні дані - Інтерфейс програми онлайн доступу

Місячні дані виводяться у табличній формі, а також у вигляді графіка (про споживання тепла за кожен місяць, середньомісячну витрату теплоносія, температура на вході та виході з системи, час простою та час напрацювання).

При необхідності дані можна вивести у форматі Excel таблиць для подальшої обробки на ПК.

як реалізується диспетчеризація

У сходово-ліфтовому холі, на кожному поверсі, встановлюється розподільна коробка, до якої підключаються лічильники цього поверху. Розподільні коробки з'єднуються шиною M-Bus (мідний багатожильний дріт 2х0,5 мм²), що прокладається у шахті з вертикальними стояками системи опалення.

Всі M-Bus шини будинку, зводяться до технічного приміщення, і підключаються до перетворювачів сигналу. На один перетворювач можна підключити до 120 лічильників. Перетворювач із заданою періодичністю опитує прилади та формує вихідний сигнал для концентратора.

Всі перетворювачі підключаються до концентратора, який передає зібрані дані на сервер або електронну пошту, за допомогою GSM/GPRS модуля стільникового зв'язку. До одного концентратора можна підключити до 400 теплолічильників.

На сервері отримані показання лічильників зберігаються в базі даних, до яких ви отримуєте доступ у будь-який момент часу та з будь-якого пристрою, який має доступ до інтернету (ПК, планшет, телефон).

чи можна підключити до мережі встановлені раніше лічильники тепла

У мережу автоматичного збору даних можна підключити раніше встановлені квартирні лічильники тепла обладнані модулем M-Bus, або ті, у яких існує можливість додаткової комплектації M-Bus модулем.

Лічильники тепла Landys&GYR T230 мають можливість додаткової комплектації модулем M-Bus, без демонтажу з трубопроводу.

як розпочати та організувати

Для початку робіт достатньо бажання теплопостачальної організації та готовності мешканців ще не встановили лічильник тепла до деякого збільшення суми договору.

Теплопостачальна організація шукає підрядника готового виконати монтаж та налаштування системи диспетчеризації та домовляється про співпрацю. Підрядник закладає на суму всіх договорів щодо встановлення квартирних лічильників тепла частку витрат на систему диспетчеризації. Частка витрат, що закладається в кожен договір, розраховується таким чином, щоб коштів зібраних з 50-70% квартир будинку не обладнаних лічильниками, вистачило на комплектацію та інсталяцію системи.

Теплопостачальна організація в технічних умовах на встановлення лічильника тепла прописує необхідність наявності модуля M-Bus у лічильнику та рекомендованого підрядника з встановлення теплолічильника.

У тому випадку, якщо власник квартири звернувся до іншого підрядника для встановлення теплового лічильника, відмінного від рекомендованого в технічних умовах, вибраний ним підрядник зобов'язаний узгодити проект встановлення теплолічильника з підрядником, який займається системою диспетчеризації та сплатити йому частку витрат на систему диспетчеризації (що теж рекомендується прописати у технічних умовах).

про нас
© ТОВ "Опалювальні Системи" : OTOS : 2014
UA
RU